X

1960 Cadilac Deville Coupe

Opis projektu:

Naszym kolejnym projektem jest piękne coupe serii 62 zakupione w okolicach Nowego Jorku. Samochód był kompletny, z oryginalnym układem napędowym. Naszym ambitnym założeniem jest doprowadzić samochód do stanu lepszego niż był opuszczając fabrykę 52 lata temu.

Samochód odrestaurujemy metodą frame-off, czyli najbardziej czasochłonną i kosztowną. Karoseria została zdjęta z ramy. Po oczyszczeniu lakieru okazało się, że blacha jest w nie najlepszym stanie i wymaga więcej pracy niż początkowo zakładaliśmy. Blacharka zajęła nam cztery miesiące, ale osiągnęliśmy doskonały efekt - zero szpachli i karoseria jak nowa!

Z ramy zdjęliśmy zawieszenia i wał. Rama była w doskonałym stanie, bez dziur. Została wypiaskowana i oczyszczona z powierzchownej rdzy. Następnie została w całości zanurzona w kwasie w celu wytrawienia wszelkich zanieczyszczeń również w profilach zamkniętych. Na końcu rama została poddana procesowi cynkowania metodą ogniową i polakierowana odpowiednim lakierem - kolejne 50 lat spokoju:)

W tej chwili czekamy na tapicerki - wszystko skórzane, łącznie z podsufitką i bagażnikiem. Wszystko bordowo - beżowa skóra, nie idziemy na skróty. Dywany będą bordowe z logo Cadillaca. Na ukończeniu są również chromy. Kompletnej renowacji zostały poddane zderzaki przedni i tylny, wszystkie listwy, emblematy oraz ramki szyb.

Ostatnie zdjęcie przedstawia efekt, jaki chcemy osiągnąć. Pewnie zajmie nam to trochę czasu, ale nie spieszymy się, wszystko musi być perfekt. To będzie wizytówka Americamuscle.pl

facebook youtube